پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 61 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

نقدهایی بر ضد مسیح اسلامی

کتاب «ضد مسیح اسلامی» اثر جوئل ریچاردسون، نماینده‌ جریانی خطرناک و در عین حال رو به گسترش بر علیه معارف ناب مهدوی در دنیا می‌باشد. هدف از ارائه‌ ترجمه­ این کتاب ایجاد شناخت و اشراف اطلاعاتی برای فعالین عرصه‌ مهدویت در کشور می‌باشد.
برای حرکت در هر مسیری، شناخت شرط لازم و قدم اول است. بدون شناختی جامع از جوانب مختلف یک مسئله نمی­‌توان برنامه‌ای هدفمند و طرحی مؤثر در آن زمینه­ اجرا کرد. علی‌الخصوص زمانی که مسئله ­ مورد نظر از حیث مکان به گستردگی عالم و از حیث زمان به درازای تاریخ بشریت باشد. هرگز نمی­‌توان ادعای زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم را داشت و در عین حال نسبت به اقدامات مخالفین و معاندین این جریان مقدس بی‌تفاوت بود. خصوصاً اگر هدف اجرای طرحی برای رساندن پیام انقلاب جهانی حضرت منجی موعود(عج) به گوش بشریت باشد، ناگزیریم که ابتدا به جریان­‌ها و فعالیت­‌های موافق و مخالف مرتبط با این موضوع در سراسر عالم اشراف پیدا کنیم. در راستای ایجاد همین شناخت و اشراف، اقداماتی عملی توسط گروهی از دانشجویان دغدغه‌مند و با انگیزه انجام شد و با عنایت حضرت مهدی (عج) در حال گسترش است. از جمله این اقدامات ترجمه­ کتاب «ضد مسیح اسلامی» اثر جوئل ریچاردسون بود.
این کتاب و نویسنده ­ آن نماینده‌ جریانی خطرناک و در عین حال رو به گسترش بر علیه معارف ناب مهدوی در دنیا هستند. هدف از ارائه ترجمه­ این کتاب و معرفی شخص نویسنده‌ آن، در درجه­ اول ایجاد شناخت و اشراف اطلاعاتی برای فعالین عرصه­ ی مهدویت در کشور بود که به توفیق الهی تاحد مطلوبی میسر گشت. در درجه ­ بعد، از اساتید بزرگوار دعوت شد و می­‌شود که دست مددخواه ما را بفشارند و اقدامات ضروری را در جهت پاسخ به شبهه‌پراکنی‌ها و دروغ‌پردازی‌­های این جریان­‌های معاند انجام دهند. آنچه اکنون ارائه می‌شود نقدی‌ است که توسط یکی از اساتید گرانقدر، استاد جواد قاسمی نوشته شده و با اجازه­ ایشان منتشر می­‌شود. ایشان با نکته سنجی و دقت نظر بسیار خوب خود به بررسی فرازهایی از مطالب کتاب پرداخته­‌اند. استاد با تسلط خود بر انجیل توانسته‌اند برخی از آیات مورد استناد کتاب و تفسیر آن­ها را زیر سؤال ببرند و در مواردی دروغ‌پردازی‌­های نویسنده را آشکار سازند. ایشان با دیدی کاملاً عقلانی و منطقی تناقضاتی را در سیر فریب‌دهنده کتاب برملا می­‌کنند که شاید در نگاه اول از نظر پنهان می‌ماند. استفاده­ جوئل ریچاردسون از روایات غیرشیعی در راستای تأمین هدف پلید خود هم از دید منتقد استاد پنهان نمانده و ایشان با بیان این اصل که در مورد حضرت مهدی(عج) اصلاً باید به سراغ منابع شیعی رفت و لاغیر، به بررسی مصداقی این روایات می‌پردازند و صحت یا دلالت آن­ها را مورد نقد قرار می‌دهند. تمام این نقدها به صورت حاشیه و در ذیل صفحات کتاب ارائه شده اند. البته لازم به ذکر است که تسویف گروه مترجمین در امر نشر نقد این کتاب به امید جمع‌آوری مطالب دیگر اساتید و نشر آن در قالب یک مجموعه نقدها بود اما در طی قریب به یک سال که از معرفی این کتاب می­‌گذرد علاوه بر برخی سخنرانی‌های اساتید در این موضوع، تنها متن مکتوبی که ارائه گردید همین نقد و حاشیه‌های ارائه شده است و متأسفانه هنوز انتظار مترجمین در این باب به طور کامل محقق نشده است. که البته همین اقدام هم برای مترجمین بسیار انگیزه بخش و محرک بود و امید که دیگر اساتید بزرگوار و دانشمندان فرهیخته­ حوزه­ مهدویت هم عنایت فرمایند تا ازین دست اقدامات هر چه بیشتر صورت گیرد.
توجه: این کتاب بنا به درخواست اساتید حوزه مهدویت ترجمه شده است، لذا با توجه به مطالب انحرافی کتاب خواندن آن به کسانی که به این مباحث مسلط نیستند، اصلاً توصیه نمی‌شود.
محققینی که علاقه‌مند به خواندن این کتاب + نقد فوق‌الذکر و تحقیق بر روی آن هستند، جهت استفاده از این ترجمه لازم است که مشخصات خود را جهت دریافت فایل‌ها(شامل ترجمه فصول مهم کتاب و خود متن انگلیسی کتاب و نقد مطرح شده توسط استاد قاسمی) به ایمیل زیرارسال نمایند.
heravi_a_650@yahoo.com
آخرین ویرایش
در 1392/9/12 06:36 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366