پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

منشأ محرومیت از ملاقات حضرت ولیعصر(عج)

منشأ محرومیت از ملاقات امام عصر(عج) و غیبت ایشان خود ما بوده‌ایم و خود ما نیز می‌توانیم با برداشتن موانع ظهور در رفع این محرومیت‌ها سهیم باشیم.
خیلی از مؤمنین همانند تشنه‌ای که در جستجوی آب هستند در پی رؤیت چهره دلربای امام زمان(عج) هستند. اما این امر به اموری بستگی دارد که مهمترین آن عبارت است از:
اولاً: ما باید ملاحظه کنیم که وظیفه ما در این عصر و زمان غیبت چیست و برای رسیدن به کمالی که هدف خلقت ما قرار گرفته چه باید بکنیم؟ وظیفه ما جز عمل به دستورات و وظایفی که از ناحیه امام معصوم علیهم السلام به ما ابلاغ شده و رسیده چیز دیگری نیست . اگر چه مجرد ملاقات حضوری خود نیز شرفی خاص است.
ثانیاً: منشأ محرومیت از ملاقات حضرت علیه‌السلام و غیبت ایشان خود ما بوده‌ایم و خود ما نیز می‌توانیم با برداشتن موانع ظهور در رفع این محرومیت‌ها سهیم باشیم.
ثالثاً: برای هر امتی در هر عصر و زمانی یک نوع امتحان است و مسأله غیبت امام زمان علیه‌السلام در این دوره برای هر جامعه شیعی یک نوع امتحان بزرگ محسوب می‌شود.
رابعاً: کسی نگفته ما نمی‌توانیم خدمت آقا امام زمان علیه‌السلام مشرف شویم. این امر برای هر کس مقدور است ولی مقداری سخنیت لازم دارد. باید غبار و زنگار را از چشم و دل زدود تا قابلیت لقای حضرت را پیدا کرد. و به‌طور کلی احتیاج به دویدن نیست، بلکه اگر خود را اصلاح کنیم آن حضرت خود به دیدارمان خواهد آمد.

منبع: کتاب موعودشناسی
آخرین ویرایش
در 1392/8/9 12:41

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366