پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

طرح شعر و گرافی مهدوی با عنوان «مهر مهدی»

کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد، در راستای ترویج یاد و نام حضرت مهدی(عج)،تقویت ارتباط قلبی با آن حضرت و اشاعه فرهنگ مهدوی با نگاه به مفاهیم عمیق آموزه مهدویت و توجه به فرهنگ ایرانی، طرح «مهر مهدی» را برگزار می‌کند.
کانون مهدویت دانشگاه فردوسی مشهد، در راستای ترویج یاد و نام حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)،تقویت ارتباط قلبی با آن حضرت و اشاعه فرهنگ مهدوی با نگاه به مفاهیم عمیق آموزه مهدویت و توجه به فرهنگ ایرانی، طرح «مهر مهدی» را برگزار می‌کند.
این طرح از سوی کارگروه گرافیک و پوستر کانون مهدویت دانشگاه فردوسی کلید خورده و با همکاری فعالانه مجامع دانشجویی مهدوی فعال درسطح کشور و سایر هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.
بر همین اساس، تمامی گرافیست‌ها و هنرمندان علاقه‌مند (اعم از دانشگاهی و غیردانشگاهی)، اساتید و فعالان حوزه مهدویت کشور و سایر علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه می‌توانند آثار خود را در قالب یک یا چند عدد فایل تصویری(که شرح آن در ادامه خواهد آمد) در موضوعات و مباحث مطرح مهدویت به ایمیل دبیرخانه طرح به آدرس nazdikesahar@gmail.com ارسال نمایند. آثار برتر شرکت‌کنندگان دراین طرح، انتخاب و از صاحبان آثار تقدیر خواهد شد. کلیه آثار بنابر صلاحدید دبیرخانه در سایت کانون با نام صاحب اثر قرار داده می‌شود.

جوایز طرح
نفر اول یک میلیون ریال
نفر دوم پانصد هزار ریال
نفر سوم سیصد هزار ریال
همچنین در بخش ویژه، دانشجویان دانشگاه فردوسی با پرداختن به موضوعات تازه و بدیع در مورد آموزه مهدویت، می‌‌توانند در این طرح شرکت کنند. لازم به ذکر است که آثار شرکت داده شده در بخش ویژه ، به طور جداگانه نیز مورد داوری قرار خواهند گرفت و آثار برتر در بخش ویژه معرفی خواهند شد.
قالب آثار: قالب شعروگرافی (تلفیق هنرمندانه یک بیت شعر و یک تصویر به انتخاب طراح اثر، به طوری که ناظر به موضوعات و محورهای اصلی طرح وحافظ شئون مباحث مربوط به حضرت ولی عصر عج باشد)
1- تصاویر باید به فرمت jpg و با حداکثر کیفیت و سایز ارسال شوند. ترجيحاً سايز نهايي اثر 1600 در 1200 پيكسل باشد.
بند مهم: آثار ترجیحا با dpi 300 برای دبیرخانه طرح ارسال شوند.
2- فونت متن و شعر به کار رفته در طرح، ترجیحاً فونت «نیریزی» و یا «نبی» باشد.
2.1- خلاقیت در استفاده از متن و تایپوگرافی به جهت زیبایی و مفهوم بخشیدن به متن، یکی از معیارهای مؤثر در انتخاب اثر برتر خواهد بود.
3- ذکر نام شاعر یا نگارنده متن به کار رفته در تصویر، الزامی است.
3.1- تصویر یا عکس استفاده شده در طرح ترجیحاً اثر خود طراح باشد. در غیر این صورت برای احترام به حقوق هنرمند در صورت دسترسی به صاحب عکس، با ایشان هماهنگی به عمل آید. صاحبان آثار محترم، برای افزایش احتمال انتخاب شدن بعنوان اثر برتر از عکسهای گرفته شده توسط خودشان استفاده نمایند.
4- درج لوگوی طرح ، در گوشه ای از تصویر الزامی است. در غیر این صورت طرح در نگارخانه مربوط به طرح درسایت کانون، نمایش داده نخواهد شد. همچنین بدیهی است آثار دارای لوگوی طرح که در نگارخانه سایت کانون، موجود نباشند، مربوط به این طرح نیستند و دبیرخانه طرح مسئولیتی در قبال آنها و انتشارشان در فضای مجازی ندارد.
5- افراد محدودیتی در تعداد آثار ارسالی نخواهند داشت.
6- انتخاب اثر برتر توسط تیم داوری متشکل از داوری معنایی (توسط استاد صادق علمداری از اساتید مرکز تخصصی مهدویت مشهد) و داوری هنری،گرافیکی (توسط سه تن از گرافیست‌های مطرح و ارزشی کشور، اساتید معزز آقایان سید محمدرضا میری، مصطفی معمی وند و علیرضا بختیاری) انجام خواهد شد.
6.1 - داوری اثر در بخش ویژه (دانشجویان دانشگاه فردوسی) توسط یکی از اساتید دانشجوی دانشگاه (که متعاقباً اعلام خواهد شد) انجام خواهد پذیرفت.
7- محتواها و اشعار پیشنهادی قابل استفاده در آثار به‌زودی در همین مطلب قابل دریافت خواهد بود.
8- صاحبان محترم رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و وبلاگ‌ها می‌توانند از بنرهای تهيه شده که در این سایت قابل دانلود می‌باشند، برای تبلیغ طرح استفاده کنند.
آخرین ویرایش
در 1393/5/16 14:39 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366