اساتید مهدویت

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

پیش‌بینی برنامه فرهنگی و تربیتی ویژه کودکان برای آشنایی با امام زمان(عج)

به گزارش پورتال جامع مهدویت هم‌زمان با آغاز فعالیت‌های موکب مسجد مقدس جمکران ، ده‌ها برنامه فرهنگی، تربیتی و اخلاقی ویژه کودکان برای آشنایی با امام زمان(عج) در مسیر پیاده‌روی اربعین برنامه‌ریزی شده که یک هفته به انجام خواهد رسید.
به گزارش پورتال جامع مهدویت به نقل از خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری«حوزه» محمدعلی زارع در گفت‌وگویی اظهارداشت: راهپیمایی عظیم و باشکوه اربعین حسینی با حضور کودکان به همراه والدین خود فرصتی ارزشمند و طلایی است که باید مغتنم شمرد.
وی افزود: مخاطب اصلی فعالیت‌های مرکز فرهنگی گل نرگس مستقر در موکب «مع امام منصور» کودکان ‌اند با هر ملیتی که هستند.
زراع ادامه داد: امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف متعلق به یک ملت و ملیت نیست بلکه برای همه جهانیان است و رویکرد فعالیت‌های این مرکز نیز همگان است.

مدیر مرکز فرهنگی گل نرگس با بیان اینکه 40هزار بسته فرهنگی را ویژه کودکان آماده کرده‌ایم، اظهارداشت: با توجه به اینکه امکان توقف برای کودکان و خانواده‌های آنها وجود ندارد لذا سعی در کند شدن سرعت حرکت آنان نداریم؛ لذا با اهدای بسته‌ای فرهنگی به کودکان علاوه بر ایجاد شعور و هیجان، وقفه‌ای در حرکت آنان ایجاد نخواهیم کرد.
زارع ادامه داد: بیش از 10 هزار بادکنک به رنگ مشکلی، سبز و بنفش تهیه کرده‌ایم که منقش به نشان مسجد مقدس جمکران می‌باشد که به زبان عربی بر روی آن نقش بسته است.

وی افزود: بادکنک یکی از ابزار بین‌المللی بازی کودکان است که همه کودکان با آن آشنا هستند لذا وقتی نام و نشان مسجد مقدس جمکران در آن نقش بسته باشد کودکان از پایین‌ترین سن با آن آشنا می‌شوند و این یک نمونه از کارهای فرهنگی این مرکز فرهنگی ویژه کودکان در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا می‎باشد.

مدیر مرکز فرهنگی گل نرگس بیان داشت: تهیه 5 هزار هدیه دست‌ساز خادمان مرکز فرهنگی گل نرگس؛ فعالیت دیگر این مرکز می باشد که در آن پارچه سبز رنگ متبرک مسجد مقدس جمکران، توپ و یک روبان مشکی است که ویژه کودکان نشسته در کالسکه است که در طول مسیر با آن بازی می‌کنند.

زارع ادامه داد: تهیه 10 هزار بسته شکلات با نشان مسجد مقدس جمکران و 2 هزار پرچم کوچک به منظور هدیه به کودکان که منقش به نشان مسجدمقدس جمکران می باشد و 3 هزار چفیه کودکانه به رنگ لاجوردی که برگرفته از رنگ گنبد مسجد مقدس جمکران می باشد به منظور هدیه به کودکان در نظر گرفته شده است.

این کارشناس امور تربیتی کودکان گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در برنامه‌ای مدوّن اقدام به توزیع هدایایی میان دختر بچه‌های محجبه خواهیم کرد که علاوه بر تشویق این کودکان نسبت به فرهنگ‌سازی این مهم، گام موثری در این مسیر برداریم.

وی افزود: در مدت زمانی که کودکان در خیمه مرکز فرهنگی گل نرگس مسجد مقدس جمکران حضور دارند در ابتکاری خلاقانه؛ زیارت آل یاسین را مقطع کرده‌ایم و 300 برگ با خطی درشت را با رنگ‌های متنوع در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهیم که در مدت زمانی که کودکانشان در خمیه گل نرگس هستند، والدین زیارت آل‌یاسین را قرائت کنند.

زارع در پایان گفت وگوی خود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این موکب سومین سال برپایی خود را تجربه می‌کند، بسیاری از کودکانی که در موکب‌های همجوار موکب مسجد در سال‌های گذشته بوده‌اند، همزمان با استقرار و برپایی موکب مع امام منصور برای دریافت هدایا و بسته‌های فرهنگی و تجدید خاطرات به موکب مراجعه کرده‌اند، این می‌تواند نشان از اثر بخش بودن فعالیت‌ها و خدمات این مرکز در طول برپایی ایام اربعین داشته است.
آخرین ویرایش
در 1395/8/25 15:15

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366