پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

افتتاحیه‌ششمین دوره همایش کشوری ۳۱۳ یار موعود

همایش 313 یار موعود پیام‌آور فطرت بشریت و زمینه‌سازی ظهور مهدی موعود(عج) است ومنتظران ظهور باید امام مهدی(عج) را از طریق عمق وجود و باورهایشان بشناسند، نه اینکه فقط شناختشان، شناخت شناسنامه‌ای آن حضرت باشد.
رضا فرخشاهی، دبیر کشوری طرح 313 یار موعود، گفت: «افراد جامعه باید از طریق مطالعه و علم و یقین به مهدویت پی ببرند یعنی نسبت به شناخت ولی عصر(عج) معرفت مهدوی پیدا کنند».
وی افزود: منتظران ظهور باید امام مهدی(عج) را از طریق عمق وجود و باورهایشان بشناسند نه اینکه فقط شناختشان از ایشان تنها شناخت شناسنامه‌ای آن حضرت باشد.
وی ادامه داد: «اگر نسبت به امام زمان(عج) معرفت مهدوی داشته باشیم می‌توانیم در مسیر زندگی شخصی به خودسازی معنوی برسیم».
وی گفت: «از طریق شناخت و ویژگی در باطن به تکمیل شناخت دینی در وجود خودمان بپردازیم تا به کمال معنوی برسیم و اینکه آنقدر ظرفیت‌های وجودی‌مان بالا رود تا معرفت معنوی حاصل شود و در زندگی به خودسازی معنوی برسیم».
وی افزود: «در دوره‌ گذشته بیشتر مخاطبین و شرکت‌کنندگان در طرح 313 یار موعود نوجوانان وجوانان بودند که مباحث مهدوی را با علاقه پیگیری می‌کردند».
فرخشاهی گفت: «خواندن دعای عهد به مدت حداقل 40 روز، تلاوت هر روز یک صفحه از قرآن مجید همراه با تفسیر و ترجمه آن، ذکر روزانه صد صلوات، مطالعه مجله‌ها وکتاب‌های تخصصی مهدویت، مطالعه احکام دینی از جمله اعمالی است که می‌تواند به توسعه همدلی و دوستی بین افراد و امام عصر کمک کرده که به‌دنبال آن معرفت معنوی و دینی حاصل شود».
دبیر همایش کشوری 313 یارموعود از برگزاری افتتاحییه ششمین دوره همایش کشوری 313 یارموعود در روز جمعه 12 آبان ماه همزمان با برگزاری عید بزرگ غدیر خم خبر داد و گفت: «این همایش در روز عید غدیر خم و در محل تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد».
آخرین ویرایش
در 1392/8/29 20:21 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366