پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

انتشار کتاب زندگی‌نامه حضرت مهدی(عج)

کتاب زندگی‌نامه‌ حضرت مهدی(عج) به‌زودی منتشر می‌شود. کتاب حاضر شامل تمامی آیاتی است که در مورد امام عصر(عج) در قرآن آمده است که شماره آیه‌ و سوره‌ها در زیرنویس همه صفحات بیان شده است.
فریده قلیچ‌خانی، نویسنده و شاعر اهل بیت(ع) درباره تازه‌ترین اثر زیر چاپ خود، بیان داشت: «چندی پیش به نگارش اثری درباره «حضرت علی اکبر(ع)» پرداختم که در آینده نزدیک منتشر می‌شود».
وی با بیان اینکه عنوان این اثر «غنچه نو شکفته(قنداقه ۶ ماهه)» است، عنوان کرد: «برخی افراد برای حل مشکلات خود به دیگران متوسل می‌شوند، اما باید گفت که مرتفع‌کننده همه مشکلات خداوند و ائمه اطهار(ع) هستند. به‌همین منظور بنده به نگارش این کتاب پرداختم».
قلیچ‌خانی تعداد صفحات کتاب «غنچه نو شکفته(قنداقه ۶ ماهه)» را ۶۰ صفحه دانست و ادامه داد:« مخاطبان با مطالعه این کتاب، متوجه این امر می‌شوند که قنداقه ۶ ماهه تا چه اندازه در روح و روان انسان‌ها تأثیرگذار است».
این شاعر اهل بیت(ع) درباره اثر دیگر خود، عنوان کرد:« در سال‌های گذشته آیه‌هایی از سوره «بقره» تا «ناس» قرآن کریم را که درباره امام زمان(عج) است، استخراج و در یک کتابچه به‌نگارش درآوردم».
وی با بیان اینکه عنوان این اثر «زندگینامه حضرت مهدی(عج)» است، ادامه داد:« این کتاب دارای حدود یکصد صفحه است که شماره آیه‌ و سوره‌ها در زیرنویس همه صفحات بیان شده است».
قلیچ‌خانی ادامه داد:« سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کتاب «زندگینامه حضرت مهدی(عج)» را مشاهده کردند و از بنده علت عدم چاپ آن را جویا شد، بنده هم بضاعت مالی را علت تأخیر مطرح کردم، وزیر نیز در راستای حمایت از این اثر دستوراتی به «علی شجاعی صائین»، مدیر خانه کتاب داد».
بر اساس این گزارش، «فریده قلیج‌خانی» یکی از شاعران پیشکسوت کشورمان است که حدود ۳۰ سال به سرودن شعر پرداخته است؛ فرزند او چند سال گذشته دچار بیماری سرطان روده می‌شود که بعد از گذشت ۲۰ دوره از شیمی‌ درمانی و توسل به امام هشتم «علی بن موسی الرضا(ع)» شفا می‌یابد.
شعر معروف «فرده قلیچ‌خانی» درباره امام رضا(ع) را در ذیل می‌خوانید:
زائـــری بــارانــی‌ام آقــا بــه دادم مــی‌رســـی؟
بـی‌پنــاهــم، تنهــا، خسته، بــه دادم می‌رســـی؟
گــر چــه آهــو نیستــم، امــا پر از دلتنگــی‌ام
ضـامـن چشمـــان آهــوها، بــه دادم می‌رسی؟
مــن دخیــل التمــاســم را بــه چشمــت بستــه‌ام
هشتمیــن دردانه زهـرا بـه دادم می‌رسـی؟
آخرین ویرایش
در 1392/8/13 20:32 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366