پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 61 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری دوره کوتاه‌مدت مهدوی

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی گفت: «یکسری برنامه‌ها در این مرکز در دست اجرا است که از مهمترین آنها برگزاری دوره کوتاه مدت رئوس مطالب و موضوعات مهدوی برای طلاب مدارس علمیه قم است».
به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های هیأت‌های مذهبی استان قم در جمع خبرنگاران افزود:‌ «مهدویت امتداد ولایت، غدیر،‌ مکتب امام صادق(ع) و ادامه مسیر حرکت انبیا و اولیای الهی است. بنابراین فعالیت هیأت‌های مذهبی نباید از مباحث مهدوی دور باشد».
وی خاطرنشان نمود:‌« هیأت‌های مذهبی بر محور ولایت ائمه اطهار(ع) شکل گرفته است که این جریان ولایت به مهدویت و امام ولی عصر(عج) ختم می‌شود».
وی ادامه داد:‌« درصورت کم توجهی به این بخش فعالیت‌های هیأت‌ها ابتر خواهد ماند و مانند کتابی است که فصل آخر آن حذف شده است».
کلباسی تصریح نمود:‌ «همه هیأت با نام و رویکرد ائمه اطهار(ع) شکل گرفته، بنابراین باید بخشی از فعالیت خود را به این مبحث مهم اختصاص دهند».
وی بر توجه و فعالیت گسترده‌تر در مقوله مهدویت و انتظار تأکید نمود و گفت:‌ «هیأت‌های مذهبی باید سعی نمایند تا مردم را بیشتر با مباحث مهدویت و ظهور آشنا نمایند».
وی اضافه نمود:‌ «فعالیت هیأت‌های مذهبی در بخش مهدویت نباید محدود به سخنرانی و مداحی شود، بلکه این اقدامات تنها مقدمه‌ای برای این فرهنگی شیعی است و باید بسترساز کاربردی نمودن این مفاهیم در زندگی اجتماعی به ویژه برای جوانان باشد».
این استاد حوزه علمیه تصریح نمود:‌ «براساس خبرها منقول اکثریت اصحاب امام وقت(عج) جوان می باشند و هویت سپاه ایشان را جوانان تشکیل می‌دهند».
کلباسی با اشاره به تحول آفرینی جوانان افزود:‌«به سبب روحیات خاصی که در جوانان شدت بیشتری دارد، امکان جذب جوانان به حقایق بیشتر است که نمونه‌های آن را می‌توان در انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی دید».
آخرین ویرایش
در 1392/12/9 17:48 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366