پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مهدی هست و خواهدآمد

کتاب«مهدی هست و خواهد آمد» به قلم مرتضی فهیم کرمانی در نقد و رد کتاب«متی یشرق نورک ایها المنتظر» اثر عثمان بن محمد الخمیس، از سوی انتشارات فرهنگ فهیم به‌چاپ رسید.
کتاب«مهدی هست و خواهد آمد» به قلم مرتضی فهیم کرمانی، در دو فصل و هشت بخش با موضوع مهدویت و دفاعیه‌ها و ردیه‌ها، تنظیم شده است، در فصل نخست درباره موارد اختلاف شیعه و سنی بحث می‌شود که رد وهابی‌های ناصبی موقوف بر آن است. فصل دوم نیز به بیان شبهات القا شده از سوی دشمنان و پاسخ به آن اختصاص یافته است.
هشت بخش این اثر با عناوین امامت، اهل بیت پیامبر کیان اند؟، عصمت اهل بیت(ع)، امامان از قریش‌اند، خلفای بعد از پیامبر فقط دوازده نفرند، مهدی و اهل بیت، مهدی و اسامی امامان دوازده‌گانه، و مهدی امام منتظر تدوین است.
در بخش امامت آمده است: شیعیان امام صادق با استناد به آیات قرآن می‌گویند انتخاب امام بعد از پیامبر(ص) مانند انتخاب خود پیامبر است و همان‌گونه که هیچ کس حق ندارد از میان آفریدگان خداوند متعال، پیامبری برای خود برگزیند، حق انتخاب امام نیز ندارد.
منظور از دوازده خلیفه‌ای که در روایات آمده است، صحابه‌ای نیستند که بعد از پیامبر(ص) زمام امر را به دست گرفتند؛ زیرا شمار ایشان از دوازده نفر کمتر است. همچنین منظور از آنها، حکام و پادشاهان بنی امیه نیستند؛ زیرا افزون بر این که فاقد صلاحیت برای خلافت بودند، شمارشان از دوازده نفر بیشتر است و از بنی‌هاشم نیستند؛ چنان‌که در روایت دوم ینابیع الموده بر این مسأله تصریح شده «کلهم من بنی‌هاشم» و احتمالاً خود جابر بن سمره این کلمه را از پیامبر(ص) شنیده بود؛ ولی چون بغض اهل بیت را در دل داشتند، نمی‌خواستند آن را اظهار کنند و به‌جای آن جمله«کلهم من قریش» را جایگزین کردند.
در بخش هشتم این کتاب، «مهدی، امام منتظر» می‌خوانیم: روش نویسنده از آغاز این نوشتار این بود که در پاسخ ناصبی‌ها به گفتار شیعیان و کتاب‌های ایشان استناد نکند و برای پاسخ‌گویی و اثبات مدعای خویش تنها از کتاب‌ها و سخنانی بهره گیرد که آنان نتوانند آنها را منکر شوند... به همین دلیل در این بخش نیز نمونه‌هایی از سخنان نسابین، مورخان و محدثان بسیار بزرک و معروف و مورد اعتماد اهل سنت را ذکر می‌کنیم.»
گفتنی است، کتاب مهدی هست وخواهد آمد به قلم مرتضی فهیم کرمانی در ۱۳۰۰ نسخه از سوی انتشارات فرهنگ فهیم منتشر شد.
آخرین ویرایش
در 1392/9/19 05:55 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366