پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

اجرای طرح ارتقای معارف مهدویت در 80 دانشگاه کشور

مسعود دریس، معاون طرح و برنامه و مسئول امور شعب استانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) از اجرای 80 دوره آموزش معارف مقدماتی مهدویت در 80 مرکز آموزشی و دانشگاهی کشور خبر داد.
مسعود دریس، معاون طرح و برنامه و مسئول امور شعب استانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور، با اشاره به اقدامات انجام شده بنیاد در راستای تبدیل فرهنگ مهدویت و انتظار برای ارتقای آموزشی جامعه، ابراز داشت: «دوره‌های آموزش مهدویت را برای دانشجویان طراحی شده است که اجرای 80 دوره آموزش معارف مقدماتی مهدویت در 80 مراکز آموزشی و دانشگاهی سراسر کشور از جمله آن‌ها است».
وی افزود: «طرح آموزش مقدماتی معارف مهدویت در دانشگاه‌ها با همکاری نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کانون‌های مهدویت، مرکز تخصصی مهدویت و واحد دانشجویی بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) انجام می‌شود که اولویت اصلی ما مناطق محروم است، البته قرار بود این طرح در سال آینده اجرا شود که قبل از پایان سال 91 در برخی از مراکز دانشگاهی کشور اجرا شده است».
دریس با بیان اینکه طرح ارتقای معارف مهدوی در دانشگاه‌های استان‌های هرمزگان، یزد، کرمان، قزوین و تهران صورت گرفته است، ابراز داشت: «طبق ارزیابی انجام شده رضایت‌مندی دانشجویان بسیار عالی بوده است و دانشجویان استقبال خوبی از اجرای طرح داشتند، این دوره‌ها حداقل در 8 ساعت و حداکثر در 12 ساعت انجام می‌شود، با این وجود تا کنون در دانشگاه تهران، 3 دوره، علوم پزشکی تهران، الزهرا و هرمزگان هر کدام یک دوره کلاس‌های آموزشی معارف مهدویت را گذرانده‌اند».
وی ضمن دعوت از دانشجویان برای شرکت در این طرح معرفتی، ادامه داد: «دانشجویانی که علاقه‌مند به برگزاری این دوره‌ها در دانشگاه خود هستند با هماهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درخواست کتبی خود را از طریق کانون‌های مهدویت به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) ارائه کنند تا برنامه‌ریزی‌ه،ا برای برگزاری این کلاس‌ها در دانشگاه مورد نظر انجام شود».
معاون طرح و برنامه بنیاد مهدی موعود(عج) کشور با اشاره به شناسایی بیش از 50 مرکز کانون‌های مهدویت دانشگاهی در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: «پس از شناسایی و سازماندهی کانون‌های مهدویت در دانشگاه‌ها، دبیرخانه این کانون‌ها را در کاشان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان قرار دادیم، بنابراین از کلیه دانشجویان علاقه‌مند به مباحث مهدویت دعوت می‌کنیم به راه‌اندازی کانون‌های مهدویت در دانشگاه خود با همکاری نهاد رهبری یا بسیج دانشجویی اقدام کنند».
وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه‌ای میان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خبر داد و افزود: «این تفاهم‌نامه برای توسعه و ترویج فرهنگ انتظار در بین دانشجویان و دانشگاهیان یعنی اساتید و کارمندان صورت گرفته است».
آخرین ویرایش
در 1392/8/29 06:41 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366