پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تحصیل در رشته مهدویت برای خواهران طلبه

حجت‌الاسلام سید مهدی حسینی، معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، گفت: «در سال تحصیلی آینده در سطح دو حوزه علمیه خواهران ۱۲ هزار طلبه و در سطح سه، هزار و ۵۰۰ طلبه تحصیل خواهند کرد».
حجت‌الاسلام سید مهدی حسینی، معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، گفت: «در سال تحصیلی آینده در سطح دو حوزه علمیه خواهران ۱۲ هزار طلبه و در سطح سه، هزار و ۵۰۰ طلبه تحصیل خواهند کرد».
وی با اشاره به اینکه سطح دو معادل کارشناسی و سطح سه معادل کارشناسی ارشد است، ادامه داد:« یکی از اصلی‌ترین اهداف سطح دو تربیت مربیان و معلمان معارف اسلامی و کارشناسان مسائل دینی است، اما در سطح سه حوزه علمیه خواهران تلاش می‌کنیم تا برای دوره عمومی و برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مدرسان شایسته تربیت کنیم».
معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران اضافه کرد: «برای سال تحصیلی آینده آزمون سطح سه حوزه علمیه خواهران با آزمون‌های دوره تربیت مدرس هم‌زمان برگزار خواهد شد».
وی با اشاره به شرایط شرکت در این آزمون‌ها بیان داشت: «داوطلبان دوره حضوری باید علاوه بر داشتن مدرک دیپلم نظام آموزشی، حداکثر 30 سال سن داشته باشند، اما برای دوره نیمه‌حضوری این شرایط سنی وجود ندارد».
حسینی ادامه داد: «برای سال تحصیلی آینده آزمون ورودی حوزه‌های علمیه خواهران حذف شده و طلاب بر اساس سوابق تحصیلی دوره متوسطه پذیرفته می‌شوند».
وی افزود:« داوطلبانی که می‌خواهند در سطح سه حوزه علمیه خواهران پذیرفته شوند، باید دارای مدرک دوره عمومی بوده و معدل متناسب با هر گرایش تحصیلی را کسب کرده باشند».

افزایش پنج رشته تحصیلی در سطح سه
معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد:« در سال تحصیلی جدید پنج رشته به رشته‌های سطح سه اضافه شده و پنج مدرسه علمیه برای پذیرش طلاب در این سطح احداث شده است».
وی با اشاره به اینکه در سطح دو 27 مدرسه علمیه برای سال جدید احداث شده است، گفت: «در این سطح در سال آینده تحصیلی در حوزه‌های علمیه خواهران رشته‌هایی مانند تفسیر علوم قرآن، کلام اسلامی، فقه اسلامی، تاریخ اسلام، فقه و اصول، کلام اسلامی با گرایش امامت، مهدویت و فرق و مذاهب اسلامی، ادبیات عرب، مطالعات اسلامی زنان و اخلاق تدریس خواهد شد».

*اضافه شدن سطح چهار به حوزه علمیه خواهران
حسینی با اشاره به تلاش‌هایی که برای اضافه کردن سطح چهار حوزوی به دوره‌های آموزشی حوزه علمیه خواهران شده است ادامه داد: «در این سطح طلاب وارد عرصه نظریه‌پردازی شده و می‌توانند در عرصه‌های مختلف به عنوان صاحب نظران حوزه دین فعالیت داشته باشند».
وی ابراز داشت:« این سطح علمی ابتدا در قم و پس از آن در استان‌هایی که ظرفیت علمی کافی داشته باشند، اضافه خواهد شد تا طلاب بتوانند در مدارس علمیه خواهران به بهترین سطح علمی دست پیدا کنند».
معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای پذیرفته شدن در مدارس علمیه خواهران از ابتدای اسفند ماه آغاز می‌شود، گفت: «این فرایند تا 28 اسفند ادامه خواهد داشت».
آخرین ویرایش
در 1392/8/13 21:55 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366