پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 61 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حرکت و نشاط، حقیقت انتظار

انتظار مهدی علیه‌السلام در منتظرانش شوق یاری و همراهی او را ایجاد می‌کند و به انسان هویت و حیات می‌بخشد و او را از پوچی و بی‌هدفی نجات می‌دهد.
حجت‌الاسلام علی شکری، ظهر یکشنبه در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه صدرای شاهرود، با بیان اینکه حقیقت انتظار مهدی(عج)، حرکت و نشاط است، افزود: «کسی که در انتظار مهمان عزیزی است، سر از پا نمی‌شناسد و در تلاش است تا خود و محیط اطرافش را برای آمدن مهمان آماده و موانع حضور او را بر طرف کند».
وی تصریح کرد: «در روایات از حکومت جهانی مهدی(عج) به انتظار فرج یاد شده و آن را بهترین اعمال و عبادات، بلکه پشتوانه قبولی همه اعمال بیان کرده است».
شکری اضافه کرد: «بنابراین انتظار فرج، انتظاری است که ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد دارد و لازم است به خوبی دانسته شود».
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: «انتظار مهدی(عج) در منتظرانش شوق یاری و همراهی او را ایجاد می کند و به انسان هویت و حیات می بخشد و او را از پوچی و بی هدفی نجات می‌دهد».
وی با برشمردن ویژگی‌های منتظر واقعی اظهار داشت:« انتظار صحیح می‌طلبد که منتظر، بنیان‌های اعتقادی و فکری خود را تقویت کند تا در دام مکتب‌های انحرافی گرفتار نشده و یا به‌خاطر طولانی شدن دوره غیبت امام عصر(عج) به چاه یأس و ناامیدی سقوط نکند».
شکری افزود: «در بعد عملی نیز، انتظار به همه اعمال و رفتار انسان جهت می‌دهد، منتظر باید در میدان عمل بکوشد تا زمینه‌های ظهور دولت حق فراهم شود».
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان حدیثی از امام صادق(ع) تصریح کرد:« ایشان می‌فرمایند کسی که دوست دارد از یاران قائم(ع) باشد پس منتظر بوده و در حال انتظار پرهیزگاری پیشه کند و به اخلاق نیکو آراسته شود».
وی شناخت امام را از مهمترین وظایف منتظران عنوان کرد و گفت: «امام باقر(ع) فرموده‌اند: «کسی که بمیرد در حالی‌که امام خود را شناخته باشد، جلو افتادن یا تأخیر امر ظهور به او زیان نمی‌رساند و کسی که بمیرد و حال آنکه امام خود را شناخته است مانند کسی است که در خیمه امام و همراه او بوده است».
شکری در پایان خاطر نشان کرد: «پیمودن جاده انتظار بدون شناختن امام منتظر ممکن نیست و اگر معرفت امام برای منتظر حاصل شود، او خود را در جبهه امام می‌بیند و احساس می‌کند در خیمه امام و کنار او قرار گرفته، بنابراین لحظه‌ای در تلاش برای تقویت جبهه امام خویش کوتاهی نمی‌کند».
آخرین ویرایش
در 1392/8/15 04:46 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366