پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری دومین مجمع عمومی انجمن مهدویت حوزه

دومین مجمع عمومی انجمن مهدویت حوزه، 13 بهمن‌ماه، ساعت 15 در سالن همایش انجمن‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام محمدتقی ربانی با اشاره به انجمن‌های علمی حوزه اظهار کرد: «انجمن‌ها در راستای تولید دانش، برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و ایجاد تحول در حوزه دانش تأسیس شده‌اند».
وی خاطرنشان کرد: «زمان فراوانی مورد نیاز است تا محققان در عرصه تحقیق بتوانند به جایگاه نظریه‌پردازی و تکالیف خود برسند».
رئیس انجمن علمی مهدویت حوزه ادامه داد:« انجمن‌های علمی حوزه هیچ انتصابی به مراکز رسمی و دولتی ندارند و فضای آزاد و گسترده‌ای برای محققان و متخصصان رشته پژوهشی فراهم می‌کنند».
وی عنوان داشت: «70 تا 80 نفر به عضویت انجمن علمی مهدویت درآمده‌اند و در عرصه‌های مورد نیاز مانند آسیب‌های مهدوی، نشانه‌های ظهور، ملاقات و دیدار مباحثی مطرح شده است».
ربانی یادآور شد:« نشست‌ها، مناظره‌ها و بحث‌هایی با حضور جمعی از محققان و پژوهشگران برگزار می‌شود تا پیرامون مباحث مهدوی و انتظار به بحث و تبادل نظر بپردازند».
وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی انجمن مهدویت به‌صورت سالیانه گفت:« این مجمع با حضور جمعی از اعضا و به منظور ارائه سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات گذشته این انجمن برگزار می‌شود».
رئیس انجمن علمی مهدویت حوزه از برگزاری دومین مجمع عمومی انجمن مهدویت حوزه خبر داد و افزود: «این مجمع با سخنرانی حجت‌الاسلام اختری دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و حجت‌الاسلام ربانی مسئول انجمن مهدویت حوزه برگزار می‌شود».
وی با اشاره به نامگذاری 13 بهمن با عنوان «انقلاب و حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج)» گفت:« برگزاری این مجمع زمینه بررسی مباحثی در زمینه مهدویت و فرصت‌های بیداری اسلامی را فراهم می‌کند».
ربانی یادآور شد:« امروز مباحث مهدوی در عرصه خاورمیانه با توجه گستره بیداری اسلامی مطرح شده، بنابراین ضرورت دارد نیازها، ضرورت‌ها و فرصت‌ها در مباحث مهدویت مورد بحث و بررسی قرار گیرد».
دومین مجمع عمومی انجمن مهدویت حوزه 13 بهمن 1391، ساعت 15 در سالن همایش انجمن‌های علمی حوزه برگزار می‌شود.
آخرین ویرایش
در 1392/8/19 04:25 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366