پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری سومین دوره همایش «احلی من العسل»، در هفتم محرم

به گزارش پورتال جامع مهدویت سومین دوره همایش «احلی من العسل» با هدف آشنایی نوجوانان با کلام تاریخی واقعه عاشورا از زبان نوجوان دشت کربلا، حضرت قاسم‎بن‌الحسن علیه‌السلام در روز هفتم محرم سال جاری مصادف با دهم آبان ماه برگزار می‌گردد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت، سومین دوره همایش «احلی من العسل» با هدف آشنایی نوجوانان با کلام تاریخی واقعه عاشورا از زبان نوجوان دشت کربلا، حضرت قاسم‌بن‌الحسن علیه‌السلام در روز هفتم محرم سال جاری مصادف با دهم آبان ماه برگزار می‌شود.

دبیر ستاد سوگواره «احلی من العسل» و مدیر گروه معارف شبکه دو، دکتر حبیبی در این خصوص گفت: به جرأت می‌توان گفت عملکرد حضرت قاسم‌بن‌الحسن علیه‌السلام و نوع گفتار و دیدشان در شب عاشورا، منجر به این شد که نوجوانان شهید بسیاری در طول تاریخ داشته باشیم که از جان خویش گذشتند تا به ارزشی والاتر دست یابند و شهدا نوجوان هشت سال دفاع مقدس هم از این دست بودند.همچنین عملکرد 36 هزار دانش‌آموز شهید هم‌چون حسین فهمیده ها، بهنام محمدی‌ها و ... به نوعی پیروی از عملکرد نوجوان دشت کربلاست.
حبیبی ابراز کرد: هدف اصلی آن است که در روز هفتم محرم‌الحرام مصادف با دهم آبان سال جاری، بزرگداشت حضرت قاسم‌بن‌الحسن علیه‌السلام را به گونه‌ای برگزار کنیم که دانش آموزان با شرکت در این همایش و با سر دادن شعار «لبیک یا حسین علیه‌السلام» در دفاع از حریم قرآن و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این نوجوان عاشورایی که سرلوحه نوجوانان است، به نوعی باعث خشم جهانیان و کشورهای سلطه‌گر بشوند تا جهانیان بدانند با حجمه بمباران مسموم که علیه این نوجوانان و جوانان می‌شود، آنان با شور و شعوری وصف ناپذیر از الگوهای عاشورایی خود دفاع کرده و از آنان مدد می‌جویند و به سربازانی تربیت می‌شوند که آمادگی خود را برای نهضت حضرت ولی عصر(عج) اعلام می‌دارند. هم‌چنین هدف غایی آن است که این مراسم چنان پا بگیرد که شاهد این حرکت اجتماعی در سطح برگزاری مراسم توسط خود نوجوانان باشیم.

طرح همایش سوگواره «احلی من العسل» سال 91 از سوی شبکه دو با همکاری وزارت آموزش و پرورش ارائه شد و اکنون در سومین سال برگزاری، با مشارکت نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌ها قرار است به حول و قوه الهی، کامل‌تر و موفق‌تر از دو سال گذشته به پوشش تصویری این همایش پرداخته شود.
این همایش در سال جاری هم‌زمان با هفتمین روز محرم الحرام (10 آبان) در سطح تمامی روستاها، شهرها و استان‌های کشور برگزار و بصورت زنده و مستقیم از شبکه‌های ملی و استانی پخش می‌شود.
آخرین ویرایش
در 1393/8/12 08:15

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366