پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برگزاری همایش دانشجویان مهدی‌یاور

سرپرست اداره کانون‌های قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از برگزاری گردهمایی دانشجویان مهدی‌یاور در روز نهم ربیع‌الأول، در مسجد جمکران خبر داد.در این مراسم حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان پیرامون مهدویت و منتظر واقعی سخنرانی می‌کند.
مهدی مبینی‌پور، سرپرست اداره کانون‌های قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: «این گردهمایی با حضور دوهزار دانشجوی مهدی یاور بعد از نماز ظهر و عصر آغاز می‌شود و با قرائت زیارت آل یاسین و سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان پیرامون مهدویت و منتظر واقعی پیگیری می‌شود».
وی تأکیدکرد: «همایش دانشجویان مهدی یاور یکی از برنامه‌های مؤثر و زیبای نهاد در بحث جریان‌سازی مهدویت در دانشگاهها است که از پنج سال پیش آغاز شده و دو سطح نمادین و آموزشی دارد».
مبینی‌پور، سرپرست اداره کانون‌های قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آشنایی با وظایف شیعه و در وجه عام منتظر، توجه به امر ولایت و به تبع آن ولایت فقیه را ازجمله اهداف این همایش برشمرد.
مبینی پور یادآورشد: «معمولاً با توجه به جریانات سیاسی و اجتماعی روز، عهدنامه‌ای در پایان این همایش با دو محور بسته می‌شود، یک تعهداتی که دانشجو نسبت به فضای سیاسی و اجتماعی دارد و به آن پایبند است و دوم تعهداتی که فضای دانشگاهی کشور سرپرست اداره کانون‌های قرآن و عترت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‎ها از مسئولان مختلف در سه قوه توقع دارند به‌اجرا دربیاید و به‌صورت رسمی خواستار اجرای آن تعهدات می‌شوند».
به گفته مبینی‌پور، امسال به‌خاطر اینکه همایش با زمان امتحانات دانشجویان تلاقی دارد، کمی از ساعت آن کاسته می‌شود.

آخرین ویرایش
در 1392/8/29 20:09 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366