پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

برکات حقیقی هستی با ظهور حضرت حجت(عج) نمایان می‏‎‏شود

حجت‌الاسلام فؤادیان،کارشناس مهدویت حوزه، ظهور حضرت حجت را مایه سرازیر شدن برکات زمین و آسمان برای جهانیان دانست و بر لزوم فعالیت همه منتظران درحیطه انتظار فعال به منظور ایجاد همگرایی و رفع فقر معنوی و فکری در سراسر جهان تاکید کرد.
به گزارش پورتال جامع مهدویت، حجت‌الاسلام فؤادیان، در برنامه سلام زائر به مباحث مهدویت و آخرالزمان گفت: با ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه برکات واقعی الهی برای مردم نازل شده و زمین پر از عدل، داد، صلح، آرامش، صحت، سلامت، برکت و نعمت می‌شود.
در روایت آمده: «زمانی که مهدی موعود ظهور می‌کنند تمام بلاها رفع شده و زمین پر از برکت می‌شود».
و البته کسانی که بهره‌ای از آشنایی با مهدویت و انس با امام زمان ندارند ظهور را بسیار دور می‌دانند و گرنه منتظران واقعی ظهور ایشان را بسیار نزدیک می‌دانند.
این کارشناس مهدویت با اشاره به بحث رجعت اظهار داشت: اگر کسی ظهور را درک نکرد می‌تواند در زمان رجعت به عنوان سرباز صاحب‌الزمان در سپاه ایشان باشد.
وی افزود: منتظر امام زمان همانند کسی است که در خیمه ایشان حضور دارد، اکنون عصر غیبت، فساد، فتنه و تاریکی است ولی اگر در این دوران انسان خوبی باشیم اعمالی که با سختی انجام می‌دهیم مسلما آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.
فؤادیان در پاسخ به شبهات مربوط به خروج سفیانی از سوریه و عراق خاطرنشان کرد: یکی از علایم حتمی ظهور خروج سفیانی است، امام صادق‌علیه السلام می‌فرمایند: «سفیانی یکی از علایم حتمی ظهور است».
وی در ادامه تصریح کرد: متأسفانه برخی علایم ظهور را تطبیق می‌کنند و از این تطبیق تعیین وقت‌ ظهور به دست می‌آورند که این از معضلات مباحث مهدویت به شمار می‌آید؛ اهل‌بیت علیهم‌السلام درباره علایم حتمی ظهور مباحث روشنی را مطرح کردند ولی ما علم نداریم که بگویم برای مثال مسائل کنونی سوریه مربوط به خروج سفیانی است یا خیر.
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خاطرنشان کرد: صیحه آسمانی از دیگر علایم حتمی ظهور است که افراد را به امام زمان دعوت می‌کند، در برابر این صیحه آسمانی یک بانگ زمینی نیز وجود دارد که افراد را به طایفه عثمان دعوت می‌کند.
فؤادیان اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن خدا، پیامبر،‌ ملائکه و مؤمنان اعمال ما را می‌بینند که در روایت آمده منظور از مؤمنان اهل‌بیت علیهم السلام هستند و طبق روایات اعمال ما هفته‌ای دو بار خدمت امام زمان عرضه می شود و ایشان نظاره‌گر تمام اعمال ما هستند،
و اگر این‌ روایات را هم قبول نکنیم با استناد به ایات قرآن نامه اعمال ما در شب قدر قطعا محضر ایشان ارائه شده و حضرتشان مقدرات یک سال ما را امضا می‌کنند.
امام زمان برای ثواب‌های نامه ی اعمال ما خدا را شکر کرده، برای توفیق بیشتر ما دعا و برای خطاهایمان استغفار می‌کنند.
حضرت ولی عصر با تک تک اعمال ما آشنا و به درون همه افراد و موجودات آگاه هستند. نسبت به تمام عالم مهربان بوده و واسطه خیر برای همه موجودات هستند و ما نیز رسالت داریم که درباره جلوه های مهر و محبت ایشان سخن بگویم.
فؤادیان در پاسخ به شبهه برخی که معتقدند امام زمان پس از ظهور دریایی از خون به راه می‌اندازند، اظهار داشت: امام زمان ارواحنا فداه مهربان‌ترین موجود هستی هستند،‌ایشان امام شرق، غرب و تمام جغرافیا هستند و برای تک تک انسان ها دعا کرده و بلاها را از ما دفع می‌کنند،به سبب امامتشان تمام موجودات را دوست دارند و اگر تمام مهر و محبت والدین عالم را جمع کنیم در برابر محبت و مهر صاحب الزمان مانند نسبت قطره به دریاست.
وی یادآور شد: ولی عصر خلیفه ی خدا بر روی زمین هستند و صفات خداوند متعال در ایشان تجلی پیدا کرده است، پیامبرصلی الله علیه و آله در روایتی درباره امام زمان می‌فرمایند: «اسم او همانند اسم من و سیره‌اش همانند سیره من است»،
امام زمان به اندازه نبی‌اکرم مهربان و تنها یادگار ایشان در این عالم هستند.
این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به جود و کرم اهل‌بیت علیهم السلام نسبت به تمام افراد به ویژه شیعیان، خاطرنشان کرد: امام علی علیه السلام در بستر شهادت به امام حسن علیه السلام سفارش قاتل خود را کرده و می‌فرمایند «حسن جان برای اسیرمان غذای خوب بیاور و جای نرمی را برای او پهن کن».
سیره امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه همانند سیره حسنین و دیگر اهل‌بیت است. روایتی هم که می‌گوید ایشان دریای خون راه می‌اندازند جعلی است که بنی عباس برای کم فروغ کردن چهره تابناک صاحب الزمان ساخته‌اند.
فؤادیان در پایان خواستار دعای برای سلامتی و فرج امام زمان شد و گفت:مسلمانان هنگام افطارحتما برای سلامتی ولی عصر ارواحنا فداه دعا کنند.
آخرین ویرایش
در 1393/5/26 22:47 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366