پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تقدیر از دو اثر مهدوی

در اختتامیه جشنواره علامه حلی، دو کتاب «نقش باورداشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی» و «رسانه و آموزه مهدویت»، نوشته امیرمحسن عرفان، در گروه سطح ۴ این جشنواره تقدیر شدند.
اختتامیه ششمین جشنواره علامه حلی(ره)، پنج‌شنبه 25 اردیبهشت‌ماه، در مرکز همایش‌های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با حضور آیت‎الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‏‌های علمیه سراسر کشور، آیت‎الله سیدمحمد‏غروی، عضو شورای عالی حوزه علمیه قم، حجت‏‌الاسلام عماد، معاون پژوهشی حوزه‏‌های علمیه و جمعی از طلاب و فضلای حوزه‏‌های علمیه برگزار شد.
در این مراسم دو کتاب مهدوی با عنوان «نقش باورداشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی» و «رسانه و آموزه مهدویت»، نوشته امیرمحسن عرفان، در گروه سطح 4 این جشنواره حائز رتبه شایسته تقدیر شدند.
کتاب «نقش باورداشت آموزه مهدویت در احیای فرهنگ و تمدن اسلامی»، که سعی دارد با رویکردی تمدنی به آموزه مهدویت بنگرد، کتابی است که نشر معارف، وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در 272 صفحه و در قطع وزیری به قیمت 7600 تومان منتشر کرده است.
همچنین، کتاب «رسانه و آموزه مهدویت»، نیز درصدد بازنمایی الگوی مطلوب رسانه در عرصه معارف مهدوی است.
براین اساس، در این جشنواره 120 عنوان کتاب، 293 پایان‌نامه، هزار و 438 تحقیق پایانی و 6هزار مقاله مورد بررسی داوران قرار گرفت. این درحالی است که فراخوان این جشنواره از اول دی‌ماه 92 اعلام شد و 8 هزار 450 نفر از طلاب زیر 31 سال، در این همایش شرکت کردند.
شایان ذکر است، به گفته دبیر جشنواره علامه حلی، بیشترین آثار علمی در میان گروه‌های علمی متعلق به گروه اخلاق و تربیت بود و در جشنواره امسال موضوع سبک زندگی اسلامی به‌صورت ویژه‏‌ای مورد توجه قرار گرفت.
آخرین ویرایش
در 1393/2/28 22:07

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366