پایگاه‌های موضوعی

مهدویت در اخبار دربرگیرنده اخبار و گزارش رویدادهای مرتبط با آموزه مهدویت است. هم‌اکنون 62 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

فراخوان نهمین همایش بین‏‌المللی دکترین مهدویت

موضوع نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت «تربیت زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» اعلام شده است. همایش دکترین مهدویت ۲ و ۳ تیرماه ۱۳۹۲ همزمان با میلاد حضرت ولی عصر(عج) برگزار خواهد شد.
دبیرخانه بین‌المللی همایش دکترین مهدویت با توجه به ضرورت زمینه‌سازی و تحقق جامعه منتظر و جایگاه تربیت در این عرصه، موضوع نهمین دوره این همایش را «تربیت زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» اعلام کرده است.
در بخشی از این فراخوان می‌خوانیم: «انتظار همان زمینه‌سازی برای ظهور است و رسالت منتظران تحقق جامعه‌ای است که زمینه‌ساز ظهور امام (عج) باشد.
تربیت زمینه‌ساز تربیتی است که چنین جامعه‌ای را می‌سازد و شرایط لازم برای پذیرش ولایت و حاکمیت حضرت حجت(عج) را در فرد و جامعه فراهم می‌آورد.
البته تربیت زمینه‌ساز همان تربیت اسلامی است و عنوان زمینه‌ساز فقط بر جایگاه امام در تربیت تأکید دارد. در مبانی محوریت امام مورد تأکید و در گزینش اهداف محوریت امام مورد توجه قرار می‌گیرد».
بر اساس این گزارش، فرهیختگان و اندیشمندان می‌توانند مقالات پژوهشی خود را حداکثر تا اول خرداد ۱۳۹۲ به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
این همایش در سه محور «زمینه‌سازی»، «تربیت و زمینه‌سازی» و «راهبردها و راهکارها» از بین پژوهشگران اقدام به فراخوان مقاله کرده است.
مسئولیت زمینه‌سازی، شکل‌های زمینه‌سازی، جوامع اسلامی و زمینه سازی عناوین محور اول را تشکیل می‌دهد.
همچنین محققان در عرصه«تربیت و زمینه‌سازی» می‌توانند آثار خود را با موضوعات «جایگاه امام در طرح تربیتی اسلام»، «مبانی و اهداف تربیت اسلامی با تأکید بر محوریت امام»، «رویکردهای تربیتی و زمینه‌سازی»، «سبک زندگی و تربیت زمینه‌ساز»، «نهادهای فرهنگی و تربیت زمینه ساز»
و «چالش ها، آسیب‌ها و موانع تربیت زمینه‌ساز» به دبیرخانه همایش ارائه دهند.
موضوعات محور سوم نیز به«راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه‌ساز در نهادهای فرهنگی ـ تربیتی (حوزه و دانشگاه)، «راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه‌ساز در آموزش و پرورش» و «راهبردها و راهکارهای تربیت زمینه‌ساز در رسانه (صدا و سیما، سینما و فضای سایبر) اختصاص یافته است.
قابل ذکر است، مقالات ارائه شده که مضمون آنها به عناوین پیشنهادی فراخوان نزدیک باشد با تأیید کمیته علمی پذیرفته خواهد شد.
همچنین مقالات برگزیده با حضور نویسندگان آن در همایش دکترین مهدویت ارائه خواهد شد.
اصل مقاله حداکثر تا هفت هزار و پانصد کلمه (۲۵صفحه) با فرمت «Word» (وُرد) به‌صورت لوح فشرده یا پست الکترونیک (رایانامه) یا از طریق پایگاه اینترنتی، به دبیرخانه همایش ارسال شود.
مقالات ارسالی بایستی دارای چکیده، مقدمه، ساختار مناسب و فهرست منابع و به‌همراه سوابق علمی و پژوهشی نویسنده باشد.
گفتنی است، همایش دکترین مهدویت ۲ و ۳ تیرماه ۱۳۹۲ همزمان با میلاد حضرت ولی عصر(عج) برگزار خواهد شد.
علاقه مندان به حضور در این همایش می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه دائمی همایش به نشانی قم خیابان شهدا، کوچه ۲۵، پلاک ۲۷ یا کد پستی ۴۵۶۵۱-۳۷۱۳۷ و یا نشانی الکترونیکی maqaleh@brightfuture.ir ارسال کنند.
پژوهشگران برای آگاهی بیشتر می‌توانند در قم با شماره‌های ۱۵-۷۸۳۳۷۱۴ با پیش شماره 0251
و تلفن همراه ۰۹۱۹۱۵۹۶۷۹۲ تماس بگیرند و یا به نشانی اینترنتی http://mahdaviat-conference.com مراجعه کنند. این همایش از سوی مؤسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) برگزار می‌شود.
آخرین ویرایش
در 1392/8/16 12:11 توسط الهام توسلی

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
9 - 02188998601
تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، تقاطع ایتالیا، پلاک 98
پیامک
30001366